Eğiticinin Eğitimi Sertifika programında eğitim yönetimi süreçlerini tümüyle ve eğitim dizaynını, öğrenme ve öğretim ile alakalı pek çok güncel literatür bilgisini öğreneceksiniz. Eğitimciliği temel esasları, etkin bir eğiticide bulunması gereken özellikler hakkında fikir sahibi olacaksınız. Yetişkin eğitiminin farklılıkları, yetişkin eğitiminin özelliklerini yine program kapsamında öğrenmiş olabileceksiniz.

Eğiticinin eğitimi programının temel amacı hali hazırda eğitim veren, eğitmen vermek isteyen, mesleki veya eğitim sürecinin içinde öğretmenlik rolü üstlenecek olan eğitmen adaylarına bilgi, beceri ve bakış açıları kazandırmaktır. Katılımcılar hem eğiticilikle alakalı ve hem de eğitim yöntemleri ile ilgili temel kavram ve ilkeleri öğrenebileceklerdir. Bu şekilde katılımcıların eğitici niteliklerinde artış olması hedeflenmektedir.

Eğitimcinin Eğitimi, bireylerin anlatmaktan, yapmaktan ve uygulamaktan keyif aldıkları alanlarda, başka kişilere de bu bilgileri ve uygulamaları öğretmeyi amaçlar. Kendi uzmanlık alanlarındaki konuları çalışanlarına, yöneticilerine veya çevresindeki kişilere, öğrencilerine anlatarak bilginin çoğalmasını sağlar. Topluluk önünde ya da yetkililere yönelik konuşması, hitap etmesi, sunum yapması, rapor sunması, mallarını veya hizmetlerini sunması ve satması gereken her bireyin sahne hâkimiyetini, etkili sunum becerilerini, hitabetini, diksiyonunu, etkili konuşmasını, soru sormasını ve bu soruları cevaplamasını, sınıf içi hâkimiyetini geliştirmesini, hitap etme korkusunu yenmesini sağlamak için “Eğiticinin Eğitimi” adlı eğitimi almak son derece gerekli ve önemlidir. Bu eğitim sayesinde kendi sunum ve hitabet becerilerinin, iletişim yetkinliklerinin güçlü ve zayıf yönlerini keşfedecek olan katılımcılar, geliştirmesi gereken zayıf yönlerini geliştirecek, özgüvenini artıracak ve topluluk önünde konuşabilme becerisini geliştirecektir.

Eğiticinin Eğitimi Online Eğitim Programına Kimler Katılmalıdır?

 • Şirketlerin İnsan Kaynakları ve Eğitim biriminde çalışanlar,
 • Şirketlerin İnsan Kaynakları ve Eğitim birimlerinde kariyer hedefi olanlar,
 • Başta eğitim fakülteleri öğrencileri olmak üzere kendini geliştirmek isteyen tüm öğrenciler,
 • Eğitimci becerilerini geliştirmek isteyenler,
 • Kariyerine yatırım yapmak isteyenler,
 • Sunum yapma, topluluk önünde konuşma gibi konularda bilgilerini çeşitlendirmek isteyenler,
 • Öğretmenler,
 • Gelişime ve yeni bilgiye açık olan herkes.

Eğitimci olma yolunda alacağınız nitelikli her eğitim sizi daha iyiye taşır. Eğiticinin Eğitimi sayesinde bakış açınızı ve mevcut becerilerinizi geliştireceksiniz. Ayrıca eğitimcilikte daha başarılı olma yolunda ilerleyeceksiniz.

Eğiticinin Eğitimi Sertifikası Süreci

Eğitiminizi evinizden, işyerinizden ya da dilediğiniz yerden internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde alacaksınız. Eğitime Giriş Bilgileriniz Sms ya da E- Maillerinize iletilecektir. Canlı ders, video ve ya doküman şeklindeki Eğitiminizde Zaman Yönetimi Tamamen Sizin Kontrolünüzde Olacaktır.

 • 5 Sınav Hakkında 50 ve Üzeri Puan Oluşturarak Eğitimini Tamamlayan Kursiyerlerimizin Sertifikaları e-Devletlerine işlenir.
 • Sertifika Üzerinde Uzaktan Eğitim İbaresi Yer Almamaktadır.
 • Sertifikanız Ömür Boyu Geçerlidir.
 • Sertifikanızda Üniversitenin Adı ve Logosu, Eğitimin Adı ve Tarihi Yer Alacaktır.
 • Sertifikanızda Adınız Soyadınız, Vatandaşlık Numaranız ve Sertifika Numaranız Yer Alacaktır.

Kurslarımız ile öğrenmeye başla